Organizatorzy
Współorganizator
Sponsorzy
Sponsorzy panelu
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
Galeria zdjęć

Galeria zdjęć z konferencji znajduje się pod odnośnikiem
 
VII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania



Już 22 września br. rozpocznie się największe forum pływackie w Polsce – VII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania.

Ponieważ zainteresowanie poprzednimi edycjami konferencji – rok rocznie ponad 400 uczestników, dowiodło jak duża jest potrzeba spotkania środowiska pływackiego, organizatorzy i partnerzy wydarzenia już dziś mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w zaplanowanych obradach. Jak co roku, wysokiej klasy trenerzy, eksperci, goście z kraju i z zagranicy spotkają się w Krakowie.

Zarezerwuj czas 22–25 września 2016 r.!

Konferencja to cztery dni wykładów, dyskusji, wymiany doświadczeń i poglądów. Znacząca cześć prezentacji, realizowanych nie tylko na salach wykładowych ale i na pływalni, poświęcona będzie teorii i metodyce treningu pływackiego. Będzie mowa między innymi o fizjologii i biochemii pływania, monitoringu treningów i startów na podstawie badań prowadzonych w tym zakresie, o programach treningowych, testach czy planowaniu w rocznym cyklu szkoleniowym. Przy wsparciu najlepszych polskich pływaków zaprezentowane i omówione zostaną zagadnienia dotyczące techniki i metodyki startów oraz nawrotów. Za sprawą jednego z gości specjalnych, który specjalizuje się w pływaniu pod wodą, czyli piątej technice sportowej, uczestnicy forum będą mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z technikami prawidłowego oddychania i pływania na bezdechu. Nie zabraknie również wykładów i prezentacji w zakresie treningu pływackiego na lądzie, roli odnowy biologicznej w sporcie pływackim. W tym roku, przy doborze tematów, uwagę skierowano również na rolę dietetyki, dozwolonego wspomagania i suplematacji w sporcie. Kolejne z podnoszonych kwestii to pływanie na wodach otwartych oraz ocena postępów wdrażanego programu upowszechnienia pływania. Tradycyjnie, spotkanie to również doskonała okazja do dyskusji nad programami szkoleniowymi w zakresie wszystkich dyscyplin pływackich: pływania, pływania synchronicznego, skoków do wody i piłki wodnej. Z uwagi na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro to czas podsumowań, oceny, weryfikacji i przyjęcia założeń do realizacji na kilka najbliższych lat.

Jak co roku do grona prelegentów z Polski dołączą wybitni eksperci z zagranicy. W tym roku wśród Gości Specjalnych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem będą m.in.:
Mike MARIC – instruktor freedivingu i finswimmingu, trener zawodników pływania oraz założyciel szkoły „Swim Like a Dolphin”, której metody pozwalają zbliżyć się ludziom do techniki pływania wykorzystywanej przez delfiny. Członek zespołu asekuracyjnego Umberto Pelizzariego podczas ustanawiania rekordów świata oraz rekordzista Chorwacji i mistrz świata we freedivingu. W 2013 roku rozpoczął współpracę z pływakami światowego formatu, wśród których są: Federica Pellegrini, Filippo Magnini oraz Andrey Govorov.
Jan OLBRECHT – światowej sławy autorytet w dziedzinie fizjologii i biomechaniki, autor wielu pozycji książkowych na temat wydolności, monitorowania i planowania szkolenia sportowców – szczególnie pływaków, który współpracował i wspiera swoją wiedzą zawodników z czołowych miejsc światowych rankingów oraz reprezentacje narodowe i kluby prezentujące najwyższy sportowy poziom wyszkolenia; doceniony przez uczestników ubiegłorocznych obrad zadeklarował możliwość rozszerzenia tematyki swoich wystąpień, a tym samym udział w nadchodzącej edycji forum.
Sándor Lajos BÁN – wykwalifikowany trener pływania, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu w Szegedzie – Instytut Sportu i Nauki. Trener medalistów i finalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy. W gronie jego podopiecznych byli m.in.: Roland Schoeman, Eva Risztov, Suzan van Biljon, Siladji Caba, Bianca Meyer. Członek Zarządu Węgierskiego Związku Pływackiego (1996–2000), trener reprezentacji Węgier podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney, trener w RPA oraz trener główny w ośrodku przygotowań olimpijskich w Pretorii, trener reprezentacji Węgier juniorów (1994–2000) oraz reprezentacji Serbii seniorów i juniorów.

Szeroki zakres prezentowanej tematyki, korzystne warunki uczestnictwa, sprawiają, że spotkanie jest otwarte zarówno na doświadczonych specjalistów – trenerów, wykładowców, instruktorów – wszystkich dyscyplin pływackich, jak i na innych zainteresowanych pływaniem – nauczycieli, studentów AWF.
Serdecznie zapraszamy!
Projekt AKNET