Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
XI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania



Szanowni Państwo,
w sytuacji, która wszystkich nas zaskoczyła skalą i intensywnością ingerencji w nasze życie i pracę, której nikt z nas wcześniej nie doświadczył, nie możemy się doczekać lepszego jutra, a z nim zaplanowanego na 24–27 września br. jednego z najważniejszych wydarzeń dla środowiska pływackiego – największego Forum Pływackiego w Polsce.
Przed nami cztery intensywne dni, kilkadziesiąt wykładów, dyskusje, wywiady – przygotowania do 11. Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania w Krakowie trwają i nabierają tempa. W agendzie nie zabraknie tematów poświęconych zmieniającej się sytuacji sportu pływackiego, który mierzy się z wyzwaniami „nowej normalności”, jak i sesji poruszających kluczowe zagadnienia w zakresie techniki i metodyki szkolenia, psychologii sportu, dietetyki i suplementacji, a także szerzenia dobrych praktyk trenerskich, które mają wpłynąć na kondycję i poszerzyć perspektywy rozwoju tej gałęzi polskiego sportu.
W tym roku rozszerzamy formułę konferencji, między innymi o studio konferencyjne, które poprowadzą dla Państwa Maciej BONECKI oraz Szymon GAGATEK. Na koniec dnia proponujemy podsumowanie w formie dyskusji z udziałem prelegentów i zaproszonych gości. Państwo również będą mogli przyłączyć się do dyskusji – prowadzący studio będą zbierali w ciągu dnia pytania i przedstawią je w trakcie dyskusji.
Dzięki aktywności i kompetencji uczestników konferencja jest od lat ważnym forum otwartej debaty o przyszłości polskiego pływania. Czterodniowe obrady gromadzą co roku około 400 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. Biorą w nich udział: trenerzy, wykładowcy, eksperci oraz nauczyciele prowadzący szkolenia młodzieży i dzieci, a także entuzjaści i zainteresowani dyscypliną pływacką, na przykład studenci AWF, triatloniści, dziennikarze, reprezentanci czołowych firm, których działalność wiąże się ze sportem. Przy doborze tematów konferencji nadrzędny cel forum od lat pozostaje ten sam. Chodzi o poszerzenie wiedzy i wspieranie działań, propagowanie, rozwój i polepszenie warunków uprawiania pływania przez zawodników, dzieci i młodzież, o podnoszenie kwalifikacji uczestników, prezentację i popularyzację nowych trendów.
Jak zawsze do grona prelegentów z Polski dołączy wybitny ekspert z zagranicy. W tym roku gościem specjalnym będzie Andrei VORONTSOV. Jeden z najbardziej cenionych na świecie trenerów pływania, który poprowadził wielu sportowców z Wielkiej Brytanii, Szwecji i jego rodzinnej Rosji do najwyższych stopni podiów na arenie olimpijskiej i światowej. Jego podopieczni zdobyli w sumie siedem medali olimpijskich. Opowie między innymi o swoich doświadczeniach z okresu, gdy był głównym trenerem kadry narodowej Szwecji (2013–2016), kiedy Sarah SJOSTROM jako pierwsza Szwedka zdobyła olimpijskie złoto, uzyskała tytuł mistrzyni świata i pobiła rekord na 100 m w stylu motylkowym w Rio w 2016. Wcześniej przygotowywał pływaków z Wielkiej Brytanii na igrzyska w Sydney (2000), Atenach (2004) i Pekinie (2008). Ma doktorat z biomechaniki i jest jednym z głównych autorytetów w dziedzinie sportu pływackiego. Prowadzi badania w zakresie biologii i fizjologii człowieka, hydrodynamiki, teorii i metodologii treningu pływackiego, treningu siłowego, długoterminowego rozwoju sportowców – opublikował na ten temat ponad 130 prac naukowych, raportów i książek.

Stacjonarnie i online
Ze względu na restrykcyjne obostrzenia, kierowani poczuciem odpowiedzialności, w ciągu ostatnich tygodni wraz z naszymi partnerami musieliśmy podjąć kilka niełatwych, ale koniecznych decyzji dotyczących realizacji zaplanowanej na wrzesień konferencji.
Trudno przewidzieć, w jakich realiach przyjdzie nam funkcjonować pod koniec września, dlatego po przeanalizowaniu różnych scenariuszy, z cechującą nas pasją i energią pracujemy nad najlepszymi rozwiązaniami, by sprostać każdej ewentualności i przeprowadzić konferencję bezpiecznie.
Tegoroczną edycję forum poprowadzimy dla Państwa dwutorowo – stacjonarnie oraz online.
Liczba uczestników konferencji stacjonarnej została ograniczona do 60 osób na sali wykładowej plus prelegenci oraz osoby niezbędne i odpowiedzialne za prawidłowy przebieg forum – decyduje kolejność zgłoszeń, czyli rejestracji prowadzonej do wyczerpania ustalonego limitu miejsc. Liczba uczestników konferencji w formie zdalnej – według kolejności zgłoszeń przyjmowanych najpóźniej na 21 dni przed datą rozpoczęcia forum (tj. do 4 września br.), z uwagi na czas potrzebny na skompletowanie i dostarczenie materiałów konferencyjnych do uczestników forum online przed datą rozpoczęcia wydarzenia.
Zarezerwuj termin, wybierz najwygodniejszą dla siebie formę udziału w forum i zgłoś swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy!
Projekt AKNET