Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
X Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów PływaniaSzanowni Państwo,
Przed nami kolejna jubileuszowa edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dla środowiska pływackiego – największe Forum Pływackie w Polsce. Organizatorzy, współorganizatorzy i partnerzy zapraszają na X Ogólnopolską Konferencję Szkoleniową Trenerów Pływania, która odbędzie się 19-22 września 2019 r. w Krakowie.
Dzięki aktywności i kompetencji uczestników Konferencja pozostaje od lat ważnym forum otwartej debaty o przyszłości polskiego pływania. Czterodniowe obrady gromadzą co roku około 400 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. Biorą w nim udział: trenerzy, wykładowcy, eksperci oraz prowadzący szkolenia młodzieży i dzieci w zakresie pływania – nauczyciele; to również entuzjaści i zainteresowani dyscypliną pływacką, m.in.: studenci AWF, triatloniści, dziennikarze, reprezentanci czołowych firm, których działalność wiąże się ze sportem. Przy doborze tematów konferencji nadrzędny cel Forum od lat pozostaje ten sam. Chodzi o poszerzenie wiedzy i wspieranie działań, propagowanie, rozwój i polepszenie warunków uprawiania przez zawodników, dzieci i młodzież pływania. Podnoszenie kwalifikacji uczestników, prezentacja i popularyzacja nowych trendów wdrażanych do treningu pływackiego w zakresie: techniki i metodyki szkolenia, tak w wodzie, jak i na lądzie, psychologii sportu, dietetyki i suplementacji, ocena postępów w zakresie wdrażania programu upowszechnienia pływania, a także szerzenie dobrych praktyk trenerskich, mają przyczynić się do pozytywnych zmian w polskim pływaniu – wpływających na kondycję i perspektywy rozwoju tej gałęzi polskiego sportu. Dodatkowo, spotkanie stanowi doskonałą okazję do dyskusji nad programami szkoleniowymi oraz do omówienia dotychczasowych wyników przygotowań i szkolenia zawodników, w tym reprezentantów Kadry Seniorów i Juniorów.
Jak co roku do grona prelegentów z Polski dołączą wybitni eksperci z zagranicy. W tym roku wśród gości specjalnych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem będzie:
ARILSON SOARES DA SILVA – Brazylijczyk, jeden z czołowych trenerów sprintu na świecie, który ostatnio, w 2018 roku, prowadził Andrijego Govorova do rekordu świata na 50 m stylem motylkowym. Myśląc o jego karierze trenerskiej od razu przychodzą na myśl co najmniej trzy nazwiska jego podopiecznych, jednych z najszybszych pływaków wszechczasów: Bruno Fratus, Cesar Cielo i Evgeny Korotyshkin. Przed obecnym projektem trenerskim Arilson Soares da Silva był m.in. trenerem COES (Olympic Centrum Espirito Santo) w Brazylii i trenerem w cieszącym się dużym uznaniem projekcie A.D.N. Swim we Włoszech.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualizowanej na bieżąco strony internetowej Konferencji. Już dziś zarezerwuj termin i dołącz do nas na tegorocznym Forum – zapraszamy!
Projekt AKNET