Organizatorzy
Współorganizator
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
PRELEGENCI
Goście specjalni
Ben TITLEY
Od dawna zaliczany jest do grona najlepszych trenerów zarówno w Kanadzie, gdzie obecnie pełni funkcję głównego szkoleniowca narodowej drużyny pływackiej, jak i w ojczystej Wielkiej Brytanii. Tytley dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem. Do tej pory pięciokrotnie był trenerem kadry olimpijskiej, w tym dwa razy trenerem głównym (Wielka Brytania i Kanada). Do trenowanych przez niego zawodników należy ponad 450 rekordów kraju, w tym wiele wywalczonych na mistrzostwach świata na długim i krótkim basenie oraz rekordy juniorów. Jego podopieczni zdobyli ponad 250 międzynarodowych medali, w tym złote, srebrne i brązowe medale olimpijskie i mistrzostw świata. W 2019 r. Ben Tytley dołączył do grona wybitnych w Galerii Sław Sportu na Uniwersytecie w Loughborough, a w 2018 znalazł się w Galerii Sław Sportu w Toronto. Bazując na zdobytym doświadczeniu, dzieli się wiedzą i historiami o trenowaniu mistrzów olimpijskich i świata, takich jak: James GIBSON, Mel MARSHALL, Penny OLEKSIAK i wielu innych.
Prelegenci i Moderatorzy (wstępny wykaz osób w kolejności alfabetycznej)
Robert BRUS
Trener pływania klasy mistrzowskiej.

Zawodnik MKS „Jordan” Kraków i SMS Kraków. Absolwent SMS Kraków. W roku 2001 uzyskał stopień magistra i trenera klasy na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 2001 roku trener pływania w MKS „Jordan” Kraków. Od roku 2007 trener w ZSOMS Kraków, a od 2014 trener koordynator w ZSOMS Kraków. W latach 1993-2001 pracownik dydaktyczny w Zakładzie pływania w krakowskiej AWF. W latach 1996–1999 trener asystent w Kadrze Narodowej (olimpijskiej). Wielokrotnie powoływany na przygotowania i udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i EYOF. Od stycznia 2019 trener Główny Kadry Narodowej.

Wychowankowie – zawodnicy, którzy zdobywali medale Mistrzostw Europy Juniorów: Anna Kwiatkowska, Barbara Idzikowska, Piotr Florczyk, Jerzy Twarowski, Dominik Ciężkowski, Agata Magner, Maciej Falaciński, Maciej Hołub, Wioletta Orczykowska, Mateusz Wysoczyński.
Joanna BUDZIS
Psycholog, absolwentka University of Pittsburgh (USA) i Uniwersytetu SWPS, olimpijka i v-ce mistrzyni Europy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Zawodniczka amerykańskiej drużyny uniwersyteckiej PITT I Dywizji Ligi NCAA i kapitan drużyny akademickiej. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy, pierwszego w Polsce centrum psychoedukacji sportowców. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników i rodziców różnych dyscyplin sportowych.
Łukasz DRYNKOWSKI
Mateusz GAWEŁCZYK
Wykładowca Zakładu Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Współtwórca Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Dietetyk Kadry Narodowej Polskiego Związku Biathlonu oraz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Dietetyk współpracujący zarówno z amatorami jak i profesjonalnymi zawodnikami, w tym olimpijczykami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy.
Wojciech KURZYDŁO
Absolwent Fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest też absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley – studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. Członek stowarzyszenia „Top500 Innovators”. Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych w ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”; współtwórca i współwłaściciel centrum medycznego Rehabilitanci.org.pl; pracownik naukowo dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Klaudia PALAK
Adiunkt w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autorka prac naukowych dotyczących oceny wpływu wysiłku fizycznego na czynność autonomicznego układu nerwowego pływaków. Jako zawodniczka MKS Jordan Kraków i SMS w Krakowie była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantką Kadry Narodowej.
Obecnie trener pływania w KU AZS AGH Kraków
Tomasz PĄCHALSKI
Trener pływania I klasy, Manager Sportu, na co dzień pracuje w Parku Wodnym i Hali Sportowej w Tarnowskich Górach jest Koordynatorem tamtejszej Akademii Pływania oraz klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Wychowawca wielu medalistów i rekordzistów Polski w pływaniu, pływaniu na wodach otwartych oraz pływaniu lodowym.
Koordynator Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w pływaniu na wodach otwartych w latach 2013-2016 r. Dyrektor Sportowy pięciu edycji BCT Gdynia Marathon (2011, 2012, 2013 i 2014, 2015). Dyrektor Wyścigu podczas I, II i IV Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów 2013 i 2014 oraz Olsztyn 2016.
Były pływak, 6-krotny Mistrz Polski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Organizator oraz pomysłodawca wielu imprez sportowych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.
Andrzej POKRYWKA
dr n. farm.
Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie. Przez 20 lat był związany z Zakładem Badań Antydopingowych Instytutu Sportu. Od 2015 roku jest pracownikiem naukowym Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Polską Agencją Antydopingową. Jest wiceprzewodniczącym Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Autor lub współautor ponad 100 publikacji naukowych, dotyczących głównie problematyki antydopingowej oraz diagnostyki laboratoryjnej wykorzystywanej w monitoringu zdrowia i efektów treningowych sportowców.
Maciej RAKOWSKI
Absolwent AWFiS w Gdańsku. Autor książki „Sportowy trening pływacki”. Pracował jako trener w USA, Polsce, a przez 12 lat w Wielkiej Brytanii. Wybrany do składu trenerskiego na Mistrzostwa Strefy Centralnej w Indianapolis (2003) oraz do programu wspierania najzdolniejszej młodzież w Anglii (2015). Wychował medalistów Polski, Anglii i Szkocji w pływaniu oraz rekordzistów Anglii oraz Wielkiej Brytanii w kategoriach młodzieżowych. W 2017 roku nominowany na trenera roku w hrabstwie Lincolnshire. Od 2016 roku szkoli trenerów pływania dla angielskiej federacji pływania.
Paweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Łukasz WĄDRZYK
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trener pływania I klasy pracujący na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Jest również doktorantem na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a obszarem jego zainteresowań jest technika pływania. Bierze udział w konferencjach i sympozjach naukowych. Regularnie publikuje prace z zakresu biomechaniki pływania.
Piotr WOŹNICKI
Trener główny Kadry Narodowej Juniorów.
Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu od 1998 roku.
W latach 2003–2008 trener Kadry Olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 i Pekin 2008.
Trener Kadry Narodowej podczas MŚ Barcelona 2003, MŚ Montreal 2005, ME Budapeszt 2006, MŚ Melbourne 2007, ME Eindhoven 2008.
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP
Trener pływania klasy Mistrzowskiej. W latach 208-2016 prowadzący szkolenie w AZS AGH Kraków, a w latach 1972–1998 trener-koordynator sekcji pływackiej KS. "Unia" Oświęcim oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.
Wychowawca wielu pokoleń mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
W latach 1982–2009 starszy wykładowca – prowadzący specjalizację trenerską w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W Polskim Związku Pływackim pełnił funkcję trenera Kadry juniorów, seniorów i olimpijskiej, Przewodniczący Rady Trenerów przez 3 kadencje, członek Zarządu PZP przez sześć kadencji.
Studio konferencyjne
Maciej BONECKI
Szymon GAGATEK
Andrzej SKORYKOW
Tłumaczenie symultaniczne
Piotr GĘGOTEK
 
Projekt AKNET