Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Patronat Medialny
 
 
PROGRAM KONFERENCJI
Dzień I – 19.09.2019
Dzień II – 20.09.2019
Dzień III – 21.09.2019
Dzień IV – 22.09.2019
Dzień I – 19.09.2019
GodzinaTemat wykładuProwadzący
8:00-9:00AkredytacjaMOZP
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
9:00-9:30Otwarcie konferencjiPaweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP
9:30-11:00Spalił się na starcie – czyli dlaczego głowa zawodnika nie wytrzymuje i co z tym zrobić?Joanna BUDZIS
STREAMLINE Leadership Academy
11:00-11:30Przerwa kawowa
11:30-12:30Styl klasyczny na przestrzeni lat
• technika stylu klasycznego w latach 80-tych
• zmiany w technice w latach 90-tych
• technika dzisiaj – kierunki i tendencje
Jozsef NAGY
12:30-14:00Przerwa obiadowa
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
14:00-15:00Różnice w pływaniu stylem klasycznym
• na dystansach 50, 100 i 200 m
(trening, częstotliwość, tempo)
• w zależności od płci
– kierunki rozwoju w pływaniu stylem klasycznym,
czyli jak będzie wyglądał styl klasyczny w przyszłości
Jozsef NAGY
15:00-16:30Praktyczne podejście do tematu żywienia pływaka
w okresie startowym – studium przypadku
Mateusz GAWEŁCZYK
Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu
16:30-17:30Trening stylu klasycznego na lądzie i w wodzie
– w wodzie:
• pozycje wyjściowe
• praca nóg
• praca ramion
• nawrót
– zakresy intensywności
– bezpośrednie przygotowanie do zawodów
na lądzie i w wodzie
– ćwiczenia rozciągające
Jozsef NAGY
17:30-18:00Przerwa kawowa
18:00-19:00Monitoring, testowanie efektów treningu i zawodów, zagadnienia około treningowe, w tym m.in.:
analiza techniki za pomocą video, dieta i odpoczynek oraz sen, kontuzje rąk i kolan
Jozsef NAGY
19:00-20:30Gramy do jednej bramki – trener kontra psycholog,
czyli dlaczego warto współpracować
Joanna BUDZIS
STREAMLINE Leadership Academy
Dzień II – 20.09.2019
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
9:00-11:00Analiza szkolenia i ocena startów Reprezentacji Polski:
– juniorów
– seniorów
Paweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Piotr WOŹNICKI
Trener Główny Kadry Juniorów i Szkolenia Młodzieży
Robert BRUS
Trener Kadry Narodowej Seniorów

11:00-11:30Przerwa kawowa
Sala B
GodzinaTemat wykładuProwadzący
Pływanie dzieci
9:00-9:45Nauczanie pływania dzieci przedszkolnychKrystyna ANTONIAK
9:45-10:30Jak usprawnić proces uczenia się dzieciRemigiusz WOJDANOWICZ
10:30-11:00Nauczanie pływania – realizacja programuMaciej BUKOWSKI
11:00-11:30Przerwa kawowa
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
11:30-13:30Nowe spojrzenie na trening sprinterówArilson Soares DA SILVA
13:30-15:00Przerwa obiadowa
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
15:00-16:30Żywieniowe i suplementacyjne wspomaganie procesów regeneracji u pływakówMateusz GAWEŁCZYK
Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu
16:30-17:00DECATHLON – prezentacja
17:00-17:30Przerwa kawowa
17:30-18:15Dalekie pływanie pod wodą - co stoi na drodze i jak zmierzyć się z tą przeszkodą?Agnieszka KALSKA
18:15-20:00Typy treningów sprinterskich na lądzie i w wodzie.
Programy treningowe
Arilson Soares DA SILVA
20:30-24:00GALA JUBILEUSZOWA
Dzień III – 21.09.2019
Pływalnia (AGH)
GodzinaTemat wykładuProwadzący
9:00-10:00DECATHLON – prezentacja
10:00-12:00Trening – programy treningowe w wodzie.
Ćwiczenia startów i nawrotów
Arilson Soares DA SILVA
12:00-14:00Przerwa obiadowa
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
14:00-15:30Powięź jako narząd zmysłu – znaczenie integracji bodźców w mózgu w procesie nauczania pływaniaAnna ŻUROWSKA
15:30-16:15Wykorzystanie neurologicznych odruchów prymitywnych
i integracji sensomotorycznej w kształtowaniu motoryczności – WARSZTATY
Anna ŻUROWSKA
Mateusz STAWIANY
16:15-16:45Nowy wymiar basenuVARIOPOOL Polska
16:45-17:10Przerwa kawowa
17:10-19:10Planowanie sezonu, system monitorowania efektów
po treningowych i zawodów
Arilson Soares DA SILVA
19:30-20:30Od Bukowskiego do światowej konferencji na temat dopingu w sporcie - co zmieniło się w systemie zwalczania dopingu?Andrzej POKRYWKA
Dzień IV – 22.09.2019
Sala A
GodzinaTemat wykładuProwadzący
9:00-9:45Organizacja szkolenia sportowego i treningu pływackiego juniorów z ukierunkowaniem i perspektywą specjalizacji
w pływaniu na wodach otwartych
Tomasz PĄCHALSKI
9:45-10:30Test progresywny w pływaniu jako element niezbędny
do określenia poziomu sportowego zawodnika
Edward DEC
10:30-11:15Czego nie wiemy o ruchu – dlaczego tak ciężko transferować pracę na lądzie na wynik w pływaniuWojciech KURZYDŁO
11:15-11:45Przerwa kawowa
11:45-13:45Organizacja sezonu 2019/2020PZP
13:45Zakończenie konferencjiPaweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP
MASZ PYTANIA DO PRELEGENTA – prześlij je na adres: aknet@aknet.biz.pl, a my jeszcze przed forum przekażemy je do wskazanego przez Państwa adresata.
W odpowiedzi na sugestie uczestników poprzednich edycji Konferencji, w kwestii przeprowadzenia
i chęci udziału w otwartej dyskusji, już dziś proponujemy przystąpienie do wymiany poglądów
i informacji, a tym samym zadania prelegentom nurtujących Państwa pytań. Pytania wraz z danymi kontaktowymi zgłaszającego (imię i nazwisko, kontakt telefoniczny oraz e-mail) prosimy przesyłać
do 6 września br.
Tematy i godziny prezentacji mogą ulec niewielkim zmianom/przesunięciom. Ewentualne aktualizacje będą wprowadzane na bieżąco.
 
 
Projekt AKNET