Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor
Sponsor panelu (hala sportowa)
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
PRELEGENCI
Goście specjalni
Tim JONES Wielka Brytania
Obecnie członek Sportowego Zespołu Doradczego Brytyjskiego Związku Paraolimpijskiego. British Paralympic Association’s Sport Advisory Group.
Jest recenzentem corocznej ewaluacji w UK Sport (organizacji sportowej inwestującej w dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie). Pełni również rolę doradcy dla innych sportów olimpijskich oraz paraolimpijskich – łyżwiarstwa szybkiego/ narciarstwa i snowboardu/ szermierki na wózkach.
Posiada nieprzeciętne umiejętności i wiedzę, zdobyte na brytyjskiej olimpijskiej arenie sportowej. Z sukcesem wypracował je w 3 głównych dyscyplinach: pływaniu, atletyce i gimnastyce.
Doskonale we jaka jest rola dyrektora sportowy. Wiedzę na ten temat było mu dane zdobywać przy trzech różnych okazjach, w trzech odmiennych dyscyplinach sportowych – we wszystkich zapewniał silne wsparcie, wyznaczając konkretną strategię. Równocześnie podjął się i zarządzał olbrzymią zmianą kulturową i systemową.
Dyrektor sportowy w okresie największych sukcesów olimpijskich. Po 82 latach brytyjscy gimnastycy wreszcie zdobyli pierwszy medal w 2008 roku i 4 medale olimpijskie, jak również 6 rekordów świata na Olimpiadzie w Londynie. Były to przełomowe wyniki w sporcie, w którym nie odnoszono dotąd żadnych znaczących sukcesów.
Pracował również jako dyrektor sportowy dla szkockiego pływactwa (2003-2004) oraz w paraolimpijskim programie dla brytyjskiej atletyki.
Był odpowiedzialny za wnioski o finansowanie brytyjskiego sportu, które zostały rozpatrzone pozytywnie, a następnie za zarządzanie budżetem wynoszącym 10,8 milionów funtów (na Olimpiadę w Londynie) oraz 4,4 milionów funtów (na Olimpiadę w Rio).
Osobiście trenował pływaków, którzy zdobyli 23 główne międzynarodowe medale w kategorii seniorów (1992-2004), oraz pobili ponad 200 rekordów na poziomie Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, europejskim, brytyjskim, angielskim oraz szkockim.
Ma rozległe doświadczenie olimpijskie i paraolimpijskie:
   1988 – zawodnik olimpijski w pływaniu (200 m motylkiem),
   1996 – trener olimpijskiej drużyny pływaków Wielkiej Brytanii,
   2000 – trener olimpijskiej drużyny pływaków Wielkiej Brytanii,
   2004 – trener olimpijskiej drużyny pływaków Wielkiej Brytanii,
   2008 – dyrektor sportowy dla gimnastyki olimpijskiej,
   2008 – kierownik drużyny paraolimpijskiej atletyki Wielkiej Brytanii,
   2012 – kierownik drużyny gimnastyki olimpijskiej Wielkiej Brytanii.
Były pływak olimpijski i zdobywca brytyjskiego rekordu, który brał udział w Olimpiadzie w Seulu w 1988, jak również w Olimpiadzie Brytyjskiej Wspólnoty Narodów w 1986 oraz 1990.
Był również członkiem wpływowej grupy strategicznej brytyjskich dyrektorów sportowych, którzy regularnie brali udział w politycznych negocjacjach z rządem oraz na poziomie ministerialnym w celu uzyskania większego wsparcia dla sportu na wysokim poziomie.
Jozsef NAGY Węgry
Prelegenci i Moderatorzy (wstępny wykaz osób w kolejności alfabetycznej)
Piotr ALBIŃSKI
Dariusz BŁACHNIO
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1989 r.). Długoletni pracownik Katedry Fizjologii tejże Uczelni w latach 1989–2000. Następnie pracownik Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, gdzie sprawował funkcję Sekretarza i Dyrektora Biura Zarządzania Badaniami. Aktualnie jest kierownikiem Departamentu Informacji i Edukacji Polskiej Agencji Antydopingowej.
Joanna BUDZIS
Psycholog, absolwentka University of Pittsburgh (USA) i Uniwersytetu SWPS, olimpijka i v-ce mistrzyni Europy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Zawodniczka amerykańskiej drużyny uniwersyteckiej PITT I Dywizji Ligi NCAA i kapitan drużyny akademickiej. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy, pierwszego w Polsce centrum psychoedukacji sportowców. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników i rodziców różnych dyscyplin sportowych.
Maciej BUKOWSKI
Trener pływania II klasy, absolwent AWF w Gdańsku (1997 r.) – studia magisterskie o specjalności trenerskiej w pływaniu. Od 2000 r. trener w MTKP Delfin Toruń z licznymi sukcesami sportowymi podopiecznych (wielu medalistów MP oraz rekordzistów Polski). Największy sukces podopiecznej to II. miejsce Agaty Zwiejskiej w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 2006 r.
Od 2004 r. nieprzerwanie w Zarządzie Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego z siedzibą w Toruniu, w którym od 2008 r. pełni funkcję Prezesa. Od 2012 r. członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego oraz członek Komisji Dyscyplinarnej i Komisji ds. Upowszechniania Nauki Pływania.
Artur GOŁAŚ
Adiunkt w Zakładzie Treningu Sportowego Katedry Teorii i Praktyki Sportu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Kierownik Pracowni Siły i Mocy Mięśniowej AWF Katowice. Trener przygotowania siłowego w AZS AWF Katowice (23 sekcje). Autor i współautor publikacji dotyczących treningu siłowego, żywienia i suplementacji. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach związanych z przygotowaniem motorycznym. Jeden z głównych wykonawców badań w ramach grantów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (3 granty). Trener II klasy, instruktor sportu dyscypliny Kulturystyka, instruktor Fitness-Sporty Siłowe, trener eeg-biofeedback I i II stopnia.
Krzysztof KAŁUŻNY
Psycholog i trener mentalny. Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych dotyczących psychologii oraz treningu mentalnego. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) we Wrocławiu na studiach podyplomowych (Stosowana Psychologia Sportu) oraz Wyższej Szkole Zarzadzania „Edukacja” we Wrocławiu. Prowadzi Akademię Treningu Mentalnego. Od wielu lat współpracuje ze związkami sportowymi, przygotowując zawodników do największych imprez sportowych w różnych kategoriach wiekowych. Prowadzi zajęcia treningu mentalnego m.in. z zawodnikami trenującymi lekką atletykę oraz pływanie.
Jakub KARPIŃSKI
Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, laureat Stypendium Naukowego Ministra Szkolnictwa Wyższego. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autor prac naukowych nt. wpływu treningu hipoksycznego na lądzie na wydolność tlenową pływaków. Trener pływania kl. II, specjalista z zakresu treningu funkcjonalnego, suplementacji oraz dietetyki sportowej. W ostatnim roku odbył kilkumiesięczny staż naukowo-trenerski w Plymouth Leander Swimming, wiodącym ośrodku pływackim na Wyspach Brytyjskich, gdzie pod okiem Jona Rudda był członkiem sztabu szkoleniowego m.in. złotej medalistki olimpijskiej w pływaniu Ruty Meilutyte. Odbył również staż na Uniwersytecie Lizbońskim. Członek sztabu trenerskiego Kadry Narodowej Juniorów w Pływaniu przygotowującej się do Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 r., odpowiedzialnym za trening na lądzie.
Jacek KASPEREK
Czołowy zawodnik WKS Lublinianka, wychowanek trenera Witolda Ruzikowskiego, reprezentant kraju w kategorii seniorów i juniorów. Wicemistrz Polski seniorów na 1500 m st. dowolnym (1977 r.). 12-ty zawodnik ME juniorów na 200 m st. motylkowym (Oslo, 1976 r.). Pasjonat i fascynat pływania open water i masters. Pierwszy polski medalista Mistrzostw Europy open water w kategorii masters – Majorka, 2000 r. Mistrz Europy masters w kategorii 45–49 na 200 m st. motylkowym (Kadyks, 2009).
Tłumacz literatury fachowej. W 1990 r. przetłumaczył trzy części dotyczące fizologii Swimmig Faster E. Maglischo i rozpowszechniał w środowisku trenerskim. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji trenerskich. Inicjator powstania komisji PZP: masters i open water.
Absolwent wydziału trenerskiego warszawskiej AWF pod kierownictwem E. Bartkowiaka. Trener pływania w Lubliniance od 1984 r. Wychowawca wicemistrzyni Europy seniorek i olimpijki Dagmary Komorowicz. Wychowawca wicemistrza Europy juniorów Marcina Kulisza. Wychowawca dziesiątków medalistów i rekordzistów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Trener lubelskiej kadry wojewódzkiej od 1996 r. Trener SMS Lublin od 2015 r.
Wojciech KURZYDŁO
Absolwent Fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest też absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley – studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. Członek stowarzyszenia „Top500 Innovators”. Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych w ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”; współtwórca i współwłaściciel centrum medycznego Rehabilitanci.org.pl; pracownik naukowo dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Klaudia PALAK
Starszy wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autorka prac naukowych dotyczących oceny wpływu wysiłku fizycznego na czynność autonomicznego układu nerwowego pływaków. Jako zawodniczka MKS Jordan Kraków i SMS w Krakowie była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantką Kadry Narodowej.
Tomasz PĄCHALSKI
Trener pływania II klasy w klubie MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, Manager Sportu w Parku Wodnym i Hali Sportowej w Tarnowskich Górach. Wychowawca medalistów i rekordzistów kraju w pływaniu i pływaniu na wodach otwartych. Trener główny w projekcie Korona Oceanów realizowanym przez Rafała Domerackiego.
Dyrektor Sportowy pięciu edycji BCT Gdynia Marathon (2011, 2012, 2013 i 2014, 2015). Dyrektor Wyścigu podczas I, II i IV Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów 2013 i 2014 oraz Olsztyn 2016.
Były pływak, 6-krotny Mistrz Polski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Organizator oraz pomysłodawca wielu imprez pływackich zarówno na pływalniach jak i na wodach otwartych.
Paweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Paweł WOŁKOW
Piotr WOŹNICKI
Trener główny Kadry Narodowej Juniorów.
Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu od 1998 roku.
W latach 2003–2008 trener Kadry Olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 i Pekin 2008.
Trener Kadry Narodowej podczas MŚ Barcelona 2003, MŚ Montreal 2005, ME Budapeszt 2006, MŚ Melbourne 2007, ME Eindhoven 2008.
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP
Trener pływania klasy Mistrzowskiej. W latach 208-2016 prowadzący szkolenie w AZS AGH Kraków, a w latach 1972–1998 trener-koordynator sekcji pływackiej KS. "Unia" Oświęcim oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.
Wychowawca wielu pokoleń mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
W latach 1982–2009 starszy wykładowca – prowadzący specjalizację trenerską w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W Polskim Związku Pływackim pełnił funkcję trenera Kadry juniorów, seniorów i olimpijskiej, Przewodniczący Rady Trenerów przez 3 kadencje, członek Zarządu PZP przez sześć kadencji.
 
Projekt AKNET