Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Sponsor panelu
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
PRELEGENCI
Goście specjalni
Marlon FALCON
Wywodzi się z piłki wodnej, ale od prawie 25 lat związany jest z pływaniem synchronicznym jako sędzia, w tym sędzia najwyżej klasy – FINA kat. A. Ma ogromne doświadczenie sędziowskie w zakresie imprez najwyższej rangi. Cyklicznie bierze udział w tak prestiżowych wydarzeniach jak: Igrzyska Panamerykańskie, Igrzyska Azjatyckie, Mistrzostwa Świata, co pozwala być mu na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami w dyscyplinie.
Genadijus SOKOLOVAS Litwa/Stany Zjednoczone
autorytet w wielu dziedzinach zwianych ze szkoleniem sportowców, w tym m.in. w zakresie długoterminowej oraz krótkoterminowej adaptacji w sporcie, fizjologii ćwiczeń i biochemii, wykorzystania programów komputerowych w sporcie, metodologii treningu i biomechaniki. Z jego wiedzy i doświadczenia czerpali i korzystają m.in. najlepsi pływacy na świecie, wśród nich wielokrotni medaliści igrzysk olimpijskich i rekordziści świata, np.: Michael PHELPS, Ryan LOCHTE, Jason LEZAK, Dara TORRES, Peter VANDERKAAY, Randall BALL. Prowadzi „kliniki” i testy dla sportowców na poziomie elitarnym z różnych krajów (USA, Wielka Brytania, Włochy, Chiny, Turcja, Korea, Litwa, itd.).
Więcej w wersji angielskojęzycznej
Gabor SZAUDER
Trener pływania synchronicznego klasy mistrzowskiej. Aktualnie główny trenerem kadr narodowej Słowacji. Na swoim koncie ma współpracę z kadrami narodowymi Grecji i Węgier, które prowadził przygotowując do zawodów rangi mistrzowskiej na szczeblu europejskim i światowym. Trenowane przez niego zawodniczki kwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich (duety w latach: 2000, 2004, 2016).
Prelegenci i Moderatorzy (wstępny wykaz osób w kolejności alfabetycznej)
Monika BANACH
Dariusz BŁACHNIO
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1989 r.). Długoletni pracownik Katedry Fizjologii tejże Uczelni w latach 1989–2000. Następnie pracownik Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, gdzie sprawował funkcję Sekretarza i Dyrektora Biura Zarządzania Badaniami. Aktualnie jest kierownikiem Departamentu Informacji i Edukacji Polskiej Agencji Antydopingowej.
Joanna BUDZIS
Psycholog, absolwentka University of Pittsburgh (USA) i Uniwersytetu SWPS, olimpijka i v-ce mistrzyni Europy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Zawodniczka amerykańskiej drużyny uniwersyteckiej PITT I Dywizji Ligi NCAA i kapitan drużyny akademickiej. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy, pierwszego w Polsce centrum psychoedukacji sportowców. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników i rodziców różnych dyscyplin sportowych.
Robert CHANEK
Mateusz GAWEŁCZYK
Doktorant, nauczyciel akademicki Zakładu Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Fizycznego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Współtwórca Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Dietetyk Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu. Dietetyk współpracujący zarówno z amatorami jak i profesjonalnymi zawodnikami, w tym olimpijczykami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy.
Łukasz GŁASEK
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener pływania II klasy. Od 5 lat prowadzi Kadrę Narodową w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Od 10 lat nauczyciel wychowania fizycznego w szkole specjalnej. Z zamiłowania triathlonista.
Artur GOŁAŚ
Adiunkt w Zakładzie Treningu Sportowego Katedry Teorii i Praktyki Sportu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Kierownik Pracowni Siły i Mocy Mięśniowej AWF Katowice. Trener przygotowania siłowego w AZS AWF Katowice (23 sekcje). Autor i współautor publikacji dotyczących treningu siłowego, żywienia i suplementacji. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach związanych z przygotowaniem motorycznym. Jeden z głównych wykonawców badań w ramach grantów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (3 granty). Trener II klasy, instruktor sportu dyscypliny Kulturystyka, instruktor Fitness-Sporty Siłowe, trener eeg-biofeedback I i II stopnia.
Izabela JAROSZ
Jakub KARPIŃSKI
Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, laureat Stypendium Naukowego Ministra Szkolnictwa Wyższego. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autor prac naukowych nt. wpływu treningu hipoksycznego na lądzie na wydolność tlenową pływaków. Trener pływania kl. II, specjalista z zakresu treningu funkcjonalnego, suplementacji oraz dietetyki sportowej. W ostatnim roku odbył kilkumiesięczny staż naukowo-trenerski w Plymouth Leander Swimming, wiodącym ośrodku pływackim na Wyspach Brytyjskich, gdzie pod okiem Jona Rudda był członkiem sztabu szkoleniowego m.in. złotej medalistki olimpijskiej w pływaniu Ruty Meilutyte. Odbył również staż na Uniwersytecie Lizbońskim. Członek sztabu trenerskiego Kadry Narodowej Juniorów w Pływaniu przygotowującej się do Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 r., odpowiedzialnym za trening na lądzie.
Wojciech KURZYDŁO
Absolwent Fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest też absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley – studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. Członek stowarzyszenia „Top500 Innovators”. Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych w ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”; współtwórca i współwłaściciel centrum medycznego Rehabilitanci.org.pl; pracownik naukowo dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Łukasz MIKLUSIAK
Klaudia PALAK
Starszy wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autorka prac naukowych dotyczących oceny wpływu wysiłku fizycznego na czynność autonomicznego układu nerwowego pływaków. Jako zawodniczka MKS Jordan Kraków i SMS w Krakowie była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantką Kadry Narodowej.
Obecnie trener pływania w KU AZS AGH Kraków
Tomasz PĄCHALSKI
Trener pływania II klasy w klubie MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, Manager Sportu w Parku Wodnym i Hali Sportowej w Tarnowskich Górach. Wychowawca medalistów i rekordzistów kraju w pływaniu i pływaniu na wodach otwartych. Trener główny w projekcie Korona Oceanów realizowanym przez Rafała Domerackiego.
Dyrektor Sportowy pięciu edycji BCT Gdynia Marathon (2011, 2012, 2013 i 2014, 2015). Dyrektor Wyścigu podczas I, II i IV Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów 2013 i 2014 oraz Olsztyn 2016.
Były pływak, 6-krotny Mistrz Polski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Organizator oraz pomysłodawca wielu imprez pływackich zarówno na pływalniach jak i na wodach otwartych.
Paweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Marek STRZAŁA
Piotr WOŹNICKI
Trener główny Kadry Narodowej Juniorów.
Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu od 1998 roku.
W latach 2003–2008 trener Kadry Olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 i Pekin 2008.
Trener Kadry Narodowej podczas MŚ Barcelona 2003, MŚ Montreal 2005, ME Budapeszt 2006, MŚ Melbourne 2007, ME Eindhoven 2008.
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP
Trener pływania klasy Mistrzowskiej. W latach 208-2016 prowadzący szkolenie w AZS AGH Kraków, a w latach 1972–1998 trener-koordynator sekcji pływackiej KS. "Unia" Oświęcim oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.
Wychowawca wielu pokoleń mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
W latach 1982–2009 starszy wykładowca – prowadzący specjalizację trenerską w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W Polskim Związku Pływackim pełnił funkcję trenera Kadry juniorów, seniorów i olimpijskiej, Przewodniczący Rady Trenerów przez 3 kadencje, członek Zarządu PZP przez sześć kadencji.
Olaf ŻOŁĘDOWSKI
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudzkiego - mgr - trener akrobatyki sportowej, instruktor: gimnastyki sportowej, pływania, snowboardu, windsurfingu, samoobrony, kaskader filmowy, ratownik WPOR. Na co dzień trener akrobatyki sportowej w Pałacu Młodzieży w Warszawie, Formacji Taneczno-Akrobatycznej Avocado w Węgrowie oraz CARO DANCE Siedlce. Nauczyciel wychowania fizycznego/trener sportów gimnastycznych w Szkole Podstawowej nr 267 w Warszawie. Współpracuje również z Klubami: "Gazela" "FayGym" oraz "Gymnastics Skill" jako trener konsultant.
Anna ŻUROWSKA
dr n. kf.
Absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyła również 5-letnie studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wykładowca i tłumacz w Akademii Osteopatii. Trener pływania II klasy i instruktor pływania osób niepełnosprawnych. W latach 2008-2010 pełniła funkcję trenera w Wojewódzkim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. W latach 2009-2010 jako jedna z czterech osób z całego świata została zaproszona do współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim w ramach projektu Classification Advisory Group w pływaniu. Właściciel szkoły pływania i centrum rehabilitacji.
 
Projekt AKNET