Dzień I – 19.09.2019 |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
8:00-9:00 | Akredytacja | MOZP |
Sala A |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
9:00-9:30 | Otwarcie konferencji | Paweł SŁOMIŃSKI Prezes PZP Kazimierz WOŹNICKI Prezes MOZP |
9:30-11:00 | Spalił się na starcie – czyli dlaczego głowa zawodnika nie wytrzymuje i co z tym zrobić? | Joanna BUDZIS STREAMLINE Leadership Academy |
11:00-11:30 | Przerwa kawowa |
11:30-12:30 | Styl klasyczny na przestrzeni lat • technika stylu klasycznego w latach 80-tych • zmiany w technice w latach 90-tych • technika dzisiaj – kierunki i tendencje | Jozsef NAGY |
12:30-14:00 | Przerwa obiadowa |
Sala A |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
14:00-15:00 | Różnice w pływaniu stylem klasycznym • na dystansach 50, 100 i 200 m (trening, częstotliwość, tempo) • w zależności od płci – kierunki rozwoju w pływaniu stylem klasycznym, czyli jak będzie wyglądał styl klasyczny w przyszłości | Jozsef NAGY |
15:00-16:30 | Praktyczne podejście do tematu żywienia pływaka w okresie startowym – studium przypadku | Mateusz GAWEŁCZYK Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu |
16:30-17:30 | Trening stylu klasycznego na lądzie i w wodzie – w wodzie: • pozycje wyjściowe • praca nóg • praca ramion • nawrót – zakresy intensywności – bezpośrednie przygotowanie do zawodów na lądzie i w wodzie – ćwiczenia rozciągające | Jozsef NAGY |
17:30-18:00 | Przerwa kawowa |
18:00-19:00 | Monitoring, testowanie efektów treningu i zawodów, zagadnienia około treningowe, w tym m.in.: analiza techniki za pomocą video, dieta i odpoczynek oraz sen, kontuzje rąk i kolan | Jozsef NAGY |
19:00-20:30 | Gramy do jednej bramki – trener kontra psycholog, czyli dlaczego warto współpracować | Joanna BUDZIS STREAMLINE Leadership Academy |
Dzień II – 20.09.2019 |
Sala A |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
9:00-11:00 | Analiza szkolenia i ocena startów Reprezentacji Polski: – juniorów – seniorów | Paweł SŁOMIŃSKI Prezes PZP Piotr WOŹNICKI Trener Główny Kadry Juniorów i Szkolenia Młodzieży Robert BRUS Trener Kadry Narodowej Seniorów
|
11:00-11:30 | Przerwa kawowa |
Sala B |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
Pływanie dzieci |
9:00-9:45 | Nauczanie pływania niemowląt i małych dzieci | Krystyna ANTONIAK |
9:45-10:30 | Jak usprawnić proces uczenia się dzieci | Remigiusz WOJDANOWICZ |
10:30-11:00 | Nauczanie pływania – realizacja programu | Maciej BUKOWSKI |
11:00-11:30 | Przerwa kawowa |
Sala A |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
11:30-13:30 | Nowe spojrzenie na trening sprinterów | Arilson Soares DA SILVA |
13:30-15:00 | Przerwa obiadowa |
Sala A |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
15:00-16:30 | Żywieniowe i suplementacyjne wspomaganie procesów regeneracji u pływaków | Mateusz GAWEŁCZYK Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu |
16:30-17:00 | Nabaiji by DECATHLON - zaintegrowany proces tworzenia i sprzedaży produktów pływackich | DECATHLON |
17:00-17:30 | Przerwa kawowa |
17:30-18:15 | Dalekie pływanie pod wodą - co stoi na drodze i jak zmierzyć się z tą przeszkodą? | Agnieszka KALSKA |
18:15-20:00 | Typy treningów sprinterskich na lądzie i w wodzie. Programy treningowe | Arilson Soares DA SILVA |
20:30-24:00 | GALA JUBILEUSZOWA |
Dzień III – 21.09.2019 |
| Pływalnia (AGH) | |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
9:00-10:00 | Poprawa techniki pływackiej przy użyciu innowacyjnych sprzętów | DECATHLON |
10:00-12:00 | Trening – programy treningowe w wodzie. Ćwiczenia startów i nawrotów | Arilson Soares DA SILVA |
12:00-12:20 | Przerwa kawowa |
| Hala sportowa (AGH) | |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
12:30-13:15 | Wykorzystanie neurologicznych odruchów prymitywnych i integracji sensomotorycznej w kształtowaniu motoryczności – WARSZTATY | Anna ŻUROWSKA Mateusz STAWIANY |
13:15-14:45 | Przerwa obiadowa |
Sala A | |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
14:45-16:15 | Powięź jako narząd zmysłu – znaczenie integracji bodźców w mózgu w procesie nauczania pływania | Anna ŻUROWSKA |
16:15-16:45 | Nowy wymiar basenu | VARIOPOOL Polska
|
16:45-17:10 | Przerwa kawowa |
17:10-19:10 | Planowanie sezonu, system monitorowania efektów po treningowych i zawodów | Arilson Soares DA SILVA |
19:10-19:30 | Upominki - losowanie | |
19:30-20:30 | Od Bukowskiego do światowej konferencji na temat dopingu w sporcie - co zmieniło się w systemie zwalczania dopingu? | Andrzej POKRYWKA |
Dzień IV – 22.09.2019 |
Sala A |
Godzina | Temat wykładu | Prowadzący |
9:00-9:45 | Organizacja szkolenia sportowego i treningu pływackiego juniorów z ukierunkowaniem i perspektywą specjalizacji w pływaniu na wodach otwartych | Tomasz PĄCHALSKI |
9:45-10:30 | Test progresywny w pływaniu jako element niezbędny do określenia poziomu sportowego zawodnika | Edward DEC |
10:30-11:15 | Czego nie wiemy o ruchu – dlaczego tak ciężko transferować pracę na lądzie na wynik w pływaniu | Wojciech KURZYDŁO |
11:15-11:45 | Przerwa kawowa |
11:45-13:45 | Organizacja sezonu 2019/2020 | PZP |
13:45 | Zakończenie konferencji | Paweł SŁOMIŃSKI Prezes PZP Kazimierz WOŹNICKI Prezes MOZP |
MASZ PYTANIA DO PRELEGENTA – prześlij je na adres: aknet@aknet.biz.pl, a my jeszcze przed forum przekażemy je do wskazanego przez Państwa adresata. W odpowiedzi na sugestie uczestników poprzednich edycji Konferencji, w kwestii przeprowadzenia i chęci udziału w otwartej dyskusji, już dziś proponujemy przystąpienie do wymiany poglądów i informacji, a tym samym zadania prelegentom nurtujących Państwa pytań. Pytania wraz z danymi kontaktowymi zgłaszającego (imię i nazwisko, kontakt telefoniczny oraz e-mail) prosimy przesyłać do 6 września br. |