Organizatorzy
Współorganizator
Sponsorzy
Sponsorzy panelu
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
PRELEGENCI
Goście specjalni
Mike MARIC
Założyciel i kierownik projektu „Swim Like a Dolphin®”, instruktor freedivingu Apnea Academy od 1998 roku, uczestniczył w projekcie Umberto Pelizzari’ego Sector No Limits Team jako asystent powierzchniowy.
W latach 2001–2006 był członkiem kadry narodowej freedivingu Chorwacji, mistrz Chorwacji i rekordzista narodowy 2004–2006 w konkurencji freedivingu dynamika w płetwach oraz rekordzista świata w konkurencji Jump Blue CMAS. Został uznany najlepszym sportowcem Chorwacji roku 2005.
Po zakończeniu kariery sportowej, całą swoją uwagę poświęcił pływaniu w monopłetwie, dyscyplinie, której zadedykował książkę „Learn the monofin”, jedynej istniejącą publikacji w tej dziedzinie. Jest również autorem publikacji "Bimbi in acqua" (Dzieci w wodzie) oraz "La rana, al massimo del suo stile" (Żabka, perfekcja stylu).
W latach 2010–2014 był trenerem Ilarii Bonin, prowadząc indywidualny program treningowy obejmujący zarówno aspekty sportowe jak i medyczne, co przyniosło jej mistrzostwo świata i rekordy świata we freedivingu.
Od sierpnia 2013 należy do zespołu trenerskiego włoskich zawodników pływania Federici Pellegrini i Filippo Magniniego w zakresie treningu bezdechowego.
Od lipca 2014 jest głównym trenerem Agnieszki Kalskiej w profesjonalnym treningu zawodnika freedivingu.
Współpracuje z Interdyscyplinarnym Centrum Medycyny Sportowej Uniwersytetu w Pawii i poświęca się działaniom na rzecz zawodników krajowych i międzynarodowych w zakresie treningu dyscyplin: pływania, pływania w płetwach oraz świata nurkowania.
Od roku 2005 jest profesorem adiunktem na Uniwersytecie w Pawii, gdzie pracuje w dziale badań i nauki Specjalistycznej Szkoły Medycyny Sądowej, Ortodoncji i Medycyny Sportowej.
Sándor Lajos BÁN
Wykwalifikowany trener pływania od 1994 roku. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Szegedzie w Instytucie Sportu i Nauki – profesor nadzwyczajny. Trener medalistów i finalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy. Jego podopieczni to m.in.: Roland Schoeman, Eva Risztov, Suzan van Biljon, Siladji Caba, Bianca Meyer.

Kariera zawodowa (doświadczenie trenerskie):
– Prezes Okręgu Pływackiego Csongrad (1995–2001)
– Członek Zarządu Węgierskiego Związku Pływackiego (1996–2000)
– Trener reprezentacji Węgier podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000
– Trener w RPA oraz trener główny w ośrodku przygotowań olimpijskich w Pretorii (2003–2006)
– Trener Reprezentacji Węgier Juniorów (1994–2000)
– Trener Reprezentacji Serbii Seniorów i Juniorów (2007)
– Trener algierskiej drużyny olimpijskiej /6 osób/ (2008)
– HÓDTÁV Swimming Club (1988–2001) – główny trener
– HVSE (1976) – główny trener
– Klerksdorp Stingrays Swimming Club – Południowa Afryka (2001–2003) – główny trener
– Müller Swiming School (2008) – menager
– SZUE, Węgry (2006–2008) – główny trener
– Novisad, Serbia (2006-2008) – główny trener
– HSUVC (2009) – główny trener
– Indonezyjski Związek Pływacki (2010–2011) – trener personalny
– Węgierski Związek Pływacki – Leader południowo-wschodniej Provance w projekcie „The Champion of Future” /”Przyszły mistrz”/
Jan OLBRECHT
Światowej sławy autorytet w dziedzinie fizjologii i biomechaniki, autor wielu pozycji książkowych na temat wydolności, monitorowania i planowania szkolenia sportowców – szczególnie pływaków, który współpracował i wspiera swoją wiedzą zawodników z czołowych miejsc światowych rankingów oraz reprezentacje narodowe i kluby prezentujące najwyższy sportowy poziom wyszkolenia.
Prelegenci i Moderatorzy (wstępny wykaz osób w kolejności alfabetycznej)
Piotr ALBIŃSKI
Kazimierz BAUER
Dariusz BŁACHNIO
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1989 r.). Długoletni pracownik Katedry Fizjologii tejże Uczelni w latach 1989–2000. Następnie pracownik Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, gdzie sprawował funkcję Sekretarza i Dyrektora Biura Zarządzania Badaniami. Aktualnie jest kierownikiem Wydziału Edukacji i Informacji w Komisji.
Witold BOMBA
Robert BRUS
Trener prowadzący przygotowania do MEJ
Ukończył AWF w Krakowie – nauczyciel i trener klasy Mistrzowskiej. Jako zawodnik MKS Jordan Kraków i SMS w Krakowie był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantem kadry narodowej.
Od 1992 r. zatrudniony jest w Międzyszkolnym Basenie Pływackim, jako nauczyciel pływania oraz trener pływania w MKS Jordan Kraków. W latach 1993–2001 był również pracownikiem w Zakładzie Pływania AWF w Krakowie. Od 2007 roku jest trenerem w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, grupy centralnego szkolenia. Ponadto od 1994 roku pełnił funkcję wiceprezesa a od 2002 Prezesa MKS Jordan. Od 1996 jest członkiem Zarządu MOZP, a od 2000 roku wiceprezesem do spraw szkoleniowych tego Związku. Od 1997 roku jest również trenerem koordynatorem Kadry Wojewódzkiej w pływaniu.
Uhonorowany wieloma odznaczeniami za pracę społeczną i wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu.
Jest trenerem i wychowawcą wielu wybitnych pływaczek i pływaków, wśród których są m.in.: Anna Kwiatkowska, Barbara Idzikowska, Adrian Tracz, Mateusz Wysoczyński, Maciej Hołub, Jerzy Twarowski oraz Agata Magner.
Maciej BUKOWSKI
Trener pływania II klasy, absolwent AWF w Gdańsku (1997 r.) – studia magisterskie o specjalności trenerskiej w pływaniu. Od 2000 r. trener w MTKP Delfin Toruń z licznymi sukcesami sportowymi podopiecznych (wielu medalistów MP oraz rekordzistów Polski). Największy sukces podopiecznej to II. miejsce Agaty Zwiejskiej w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 2006 r.
Od 2004 r. nieprzerwanie w Zarządzie Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego z siedzibą w Toruniu, w którym od 2008 r. pełni funkcję Prezesa. Od 2012 r. członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego oraz członek Komisji Dyscyplinarnej i Komisji ds. Upowszechniania Nauki Pływania.
Paweł BYNER
Dariusz CZEKAŁA
Przemysław CZOKÓW
Marek DORYWALSKI
Mateusz GAWEŁCZYK
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Współzałożyciel Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej, członek organizacji Professionals in Nutrition for Exercise and Sport (PINES). Dietetyk w projekcie Mistrzyni Olimpijskiej Otylii Jędrzejczak – Otylia Swim Tour, a także szkoleniowiec z zakresu żywienia kolarzy akademii kolarskiej Bartka Huzarskiego – Huzar Bike Academy. Były zawodowy sportowiec, medalista Mistrzostw Polski w pływaniu. W swojej praktyce współpracuje lub współpracował z wieloma sportowcami zarówno na najwyższym poziomie sportowym (Olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy) jak i amatorami.
Piotr GENERALCZYK
Piotr GĘGOTEK
Trener koordynator Kadry Narodowej Seniorów
Były pływak, medalista Mistrzostw Polski. Od 2005 do 2008 trener w Bakersfield Swim Club (Kalifornia, USA). W latach 2008–2011 trener na Oakland University (Div. I) (Michigan, USA). Od 2012 trener AZS-AGH Kraków.
Natalia GŁÓWKA
Magister dietetyki, dietetyk sportowy – Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członek International Society of Sports Nutrition (ISSN). Główny specjalista poradni dietetycznej Nutricus, w której od wielu lat współpracuje ze sportowcami wyczynowymi różnych dyscyplin, w tym zawodnikami reprezentującymi Polskę na zawodach międzynarodowych i przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich.
Artur GOŁAŚ
Mateusz GORCZYCA
Tomasz GRABYSA
Daniel Grzyb
Małgorzata HABIERA
Adiunkt w Zakładzie Pływania i Ratownictwa Wodnego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Trener kadry narodowej seniorów w pływaniu synchronicznym, Przewodnicząca Komitetu Technicznego Pływania Synchronicznego PZP, wieloletni trener w klubie AZS AWF Poznań.
Jakub KARPIŃSKI
Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, laureat Stypendium Naukowego Ministra Szkolnictwa Wyższego. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autor prac naukowych nt. wpływu treningu hipoksycznego na lądzie na wydolność tlenową pływaków. Trener pływania kl. II, specjalista z zakresu treningu funkcjonalnego, suplementacji oraz dietetyki sportowej. W ostatnim roku odbył kilkumiesięczny staż naukowo-trenerski w Plymouth Leander Swimming, wiodącym ośrodku pływackim na Wyspach Brytyjskich, gdzie pod okiem Jona Rudda był członkiem sztabu szkoleniowego m.in. złotej medalistki olimpijskiej w pływaniu Ruty Meilutyte. Odbył również staż na Uniwersytecie Lizbońskim. Członek sztabu trenerskiego Kadry Narodowej Juniorów w Pływaniu przygotowującej się do Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 r., odpowiedzialnym za trening na lądzie.
Jacek KASPEREK
Czołowy zawodnik WKS Lublinianka, wychowanek trenera Witolda Ruzikowskiego, reprezentant kraju w kategorii seniorów i juniorów. Wicemistrz Polski seniorów na 1500 m st. dowolnym (1977 r.). 12-ty zawodnik ME juniorów na 200 m st. motylkowym (Oslo, 1976 r.). Pasjonat i fascynat pływania open water i masters. Pierwszy polski medalista Mistrzostw Europy open water w kategorii masters – Majorka, 2000 r. Mistrz Europy masters w kategorii 45–49 na 200 m st. motylkowym (Kadyks, 2009).
Tłumacz literatury fachowej. W 1990 r. przetłumaczył trzy części dotyczące fizologii Swimmig Faster E. Maglischo i rozpowszechniał w środowisku trenerskim. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji trenerskich. Inicjator powstania komisji PZP: masters i open water.
Absolwent wydziału trenerskiego warszawskiej AWF pod kierownictwem E. Bartkowiaka. Trener pływania w Lubliniance od 1984 r. Wychowawca wicemistrzyni Europy seniorek i olimpijki Dagmary Komorowicz. Wychowawca wicemistrza Europy juniorów Marcina Kulisza. Wychowawca dziesiątków medalistów i rekordzistów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Trener lubelskiej kadry wojewódzkiej od 1996 r. Trener SMS Lublin od 2015 r.
Bartosz KIZIEROWSKI
Piotr KMIOTEK
Janusz KOPANIAK
W latach 1960–1968 zawodnik sekcji pływackiej KKS Polonia Warszawa.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – rocznik 1971.
W latach 1971–1991 trener sekcji pływackich w MKS MDK Warszawa, CWKS Legia Warszawa i trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie. Od 1989 r. trener wydziału szkolenia PZP, a następnie dyrektor departamentu sportu w Komitecie ds. Młodzieży, Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1992–2003 prywatny przedsiębiorca. Od roku 2004 do 2005 dyrektor sportowy CWKS Legia Warszawa. W latach 2007–2014 dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Trener pływania klasy mistrzowskiej, menadżer sportu. Obecnie na emeryturze.
Jerzy KOWALSKI
Andrzej KOZDRAŃSKI
Zatrudniony w klubie ZKS Stal Rzeszów w 2001 r. Zawodnicy pod jego okiem zdobywają tytuł Mistrzów Polski juniorów. W 2010 r. zostaje powołany na trenera Kadry Polski Juniorów. Pod jego okiem Kadra Polski Juniorów wchodzi do ścisłej czołówki europejskiej, zdobywając z Kacprem Lesiakiem pięć medali na Mistrzostwach Europy Juniorów(jeden złoty i cztery srebrne).
W 2013 r. Polska zajmuje w klasyfikacji generalnej na MEJ trzecie miejsce. Na Mistrzostwach Świata juniorów Kacper Lesiak zajmuje piąte miejsce. W 2014 r. trener Andrzej Kozdrański zostaje trenerem Kadry Narodowej Seniorów.
Pod jego okiem reprezentacja Polski zaczyna zdobywać medale indywidualnie oraz w skokach synchronicznych na zawodach z cyklu FDGP. Andrzej Rzeszutek oraz Kacper Lesiak uzyskują historyczny sukces, zajmując czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w skokach synchronicznych. Chłopcy systematycznie awansują również do finałów na Mistrzostwach Europy w skokach indywidualnych z trampoliny 1 m oraz 3 m.
Również zawodnicy w skokach synchronicznych zaliczani są do czołówki światowej awansując do ścisłego finału.
Bartłomiej KRYNICKI
Trener skoków do wody, na co dzień pracujący w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Były mistrz Polski i członek kadry narodowej w skokach do wody. Doktor nauk o kulturze fizycznej AWF Warszawa. Międzynarodowy prezenter i szkoleniowiec fitness. Szczególną uwagę przywiązuje do metodyki nauczania oraz prawidłowej techniki i zasad wykonywania ćwiczeń, tak aby ich stosowanie przynosiło korzystne efekty treningowe i sportowe oraz wspomagało prawidłowy rozwój ciała. Autor szkoleń, programów oraz artykułów branżowych. Swoją pasją i zaangażowaniem zjednuje sobie sympatię osób, z którymi pracuje.
Wychowawca v-ce Mistrza Europy Juniorów w skokach do wody z wieży w Bergamo 2014 oraz wielu reprezentantów i mistrzów Polski w tej dyscyplinie sportu. Międzynarodowy sędzia skoków do wody z najwyższą licencją FINa i LENa. Sędziował MEJ, MŚJ, World Series w Moskwie i Dubaju.
Justyna KRZYSIK
Trener wyszkolenia fizycznego tenisistki Karoliny Woźniacki (przygotowanie fizyczne do startu na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012). Odpowiedzialna za przygotowanie motoryczne Kadry Juniorów i Seniorów Skoków do Wody od 2013 roku.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Biała Podlaska na kierunku wychowanie fizyczne. Trener personalny IFBB z licencją PZKFiTS oraz Polskiej Akademii Sportu; instruktor akrobatyki i gimnastyki sportowej, instruktor fitness.
Uczestniczka szkoleń z zakresu dietetyki i suplementacji w sporcie, metodyki sportu, terapii manualnych, warsztatów tanecznych.
Zawodniczka akrobatyki sportowej (z klasą mistrzowską w akrobatyce sportowej) przy ZKS Stal Rzeszów, reprezentantka Kadry Narodowej.
Tytuły: Reprezentantka Polski i zdobywczyni czołowych lokat na zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich – Mistrzyni Polski Juniorów i Seniorów oraz V miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów. Zawodniczka PZKFiTS w kategorii fitness gimnastyczny oraz fitness sylwetkowy - I miejsce w kategorii Debiuty, V-ce Mistrzostwo Polski Seniorów, IV miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów.
Wojciech KURZYDŁO
Absolwent Fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest też absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley – studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. Członek stowarzyszenia „Top500 Innovators”. Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych w ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”; współtwórca i współwłaściciel centrum medycznego Rehabilitanci.org.pl; pracownik naukowo dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Grzegorz LESIAK
Piotr LUDWICZAK
Grzegorz MAZUREK
Trener pływania II klasy, absolwent AWF w Warszawie – studnia magisterskie na kierunku nauczycielskim. Ponadto: menadżer sportu, instruktor gimnastyki, piłki nożnej i lekkoatletyki.
Od 2000 r. dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku. Wcześniej, łączył pracę nauczyciela wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjum w Kraśniku z funkcją trenera pływania w FKS Stal Kraśnik. Jest założycielem (1998 r.) i trenerem UKP Fala Kraśnik.
Trener wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski w pływaniu we wszystkich kategoriach wiekowych. Trener, wychowawca, ojciec reprezentantek Polski: Karoliny Mazurek (Mistrzostwa Europy Juniorów – Lizbona 2004) i Zuzanny Mazurek (brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów – Antwerpia 2008, Mistrzyni Świata Juniorów – Monterrey 2008, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 i Mistrzostw Europy w Rijece 2008).
Od 2000 r. członek Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, w którym w latach 2004–2008 był Wiceprezesem ds. szkoleniowych, a od 2008 pełni funkcję Prezesa. Od 2008 r. jest również członkiem Zarządu Polskiego Związku Pływackiego.
Marcin MŁYNARCZYK
Adam MUSIAŁ
Bartosz OLEJARCZYK
Tomasz PĄCHALSKI
Koordynator Kadry Narodowej w Pływaniu na Wodach Otwartych, trener pływania II klasy, członek Komisji ds. Pływania na Wodach Otwartych przy Polskim Związku Pływackim.
Dyrektor Sportowy czterech edycji BCT Gdynia Marathon (2011, 2012, 2013 i 2014). Dyrektor Wyścigu podczas I oraz II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów 2013 i 2014.
Były pływak, 6-krotny Mistrz Polski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Organizator oraz pomysłodawca wielu imprez pływackich zarówno na pływalniach jak i na wodach otwartych.
Na co dzień Trener Koordynator w klubie MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.
Piotr PIETRASIK
Robert PONIATOWSKI
Przemysław PTASZYŃSKI
Jacek PUCIŁO
Członek Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów oraz AZS, reprezentant Polski w mistrzostwach Krajów Demokracji Ludowej, ośmiomeczach europejskich i ,gimnazjadzie europejskiej. Wielokrotny Mistrz Polski Juniorów w stylu motylkowym. W 1978 r.: mistrz Polski seniorów – 200 m st. motylkowym i wicemistrz Polski seniorów – 100 m st. motylkowym. Reprezentant klubów SZS AZS Olsztyn, Kormoran Olsztyn, MKS Juvenia Olsztyn, AZS AWF Warszawa.
Trener reprezentacji Polski juniorów w latach 2007–2009; trener reprezentacji seniorów w 2010 r.
Trener klubowy MKS Juvenia Olsztyn, MTP Kormoran Olsztyn, AZS UWM Olsztyn.
Sukcesy zawodników: medaliści mistrzostw Europy juniorów i EYOF, wielokrotni medaliści mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Rekordziści Polski juniorów i młodzieżowców.
Osobisty sukces: tytuły mistrza Polski seniorów syna Piotra Puciło na 100 i 50 m st. klasyczny na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2012 r.
Największy sukces: tytuł mistrza i rekordzisty Mistrzostw Świata Juniorów w Monterrey w 2008 r. Krzysztofa Pielowskiego na 1500 m st. dowolnym.
Krzysztof RUCIŃSKI
Przewodniczący Komitetu Technicznego Pływania PZP; od 11-tu lat Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Czołowy zawodnik Polski, we wszystkich kategoriach wiekowych. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Największe sukcesy to rekordy Polski seniorów na 50 m i 100 m stylem dowolnym.
Rodzic dwóch pływaków. Zawodowo nie związany z pływaniem.
Paweł SŁOMIŃSKI
Bartosz STANECKI
Trener pływania II klasy. Na co dzień pracuje w Starachowickim Klubie Pływackim "Barakuda" z grupą młodych zawodników, z którymi stosując trening oparty głównie na technice uzyskuje wysokie wyniki na arenie krajowej.
Od 2011 r. współpracuje z SMS „Śląsk” Wrocław jako trener techniki pływania. Specjalizuje się w analizie stylu oraz indywidualnym treningu techniki. Współpracuje/współpracował z: Anną Dowgiert, Janem Hołubem, Kacprem Klichem, Mają Zawiszewską, Maciejem Kuświkiem, Donatą Kilijańską.
Autor filmów szkoleniowych o nowoczesnym kraulu sportowym: „Budowa stylu u dzieci w wieku 7–8 lat”, „Metodyka budowy kraula sportowego dla młodzików i juniorów" zrealizowanych dla Klinika Kraula oraz współautor filmu „Ogólnopolski Program Nauczania Pływania” zrealizowanego dla Polskiego Związku Pływackiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Mariusz STAWECKI
Michał SZYMAŃSKI
Andrzej ŚWITKOWSKI
Anna WIERNIUK
Grzegorz WIDANKA
Trener pływania klasy I, absolwent AWF we Wrocławiu – studnia magisterskie na kierunku nauczycielskim.
Pracę trenerską rozpoczął w 1990 r. w roli asystenta trenera A. Stankiewicza w SP nr 46 we Wrocławiu – w zawodzie nieprzerwanie od 25 lat. W tym czasie miał okazję pracować na wszystkich etapach szkolenia pływackiego począwszy od podstawowej nauki pływania w klasach 1-3, poprzez szkolenie dzieci w klasach 4-6, gimnazjalnych, licealnych, skończywszy na poziomie akademickim – seniorskim.
Pierwsze sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej odniósł w 1995 r. z zawodniczką Dominiką Przedpełską, która wywalczyła w kategorii juniorskiej ok. 20 medali MP w stylu motylkowym i dowolnym. Razem z tą zawodniczką uczestniczył w roli trenera Reprezentacji Narodowej w Mistrzostwach Europy Juniorów w Genewie.
W 1996 r. powierzono mu funkcję Trenera Koordynatora Kadry Wojewódzkiej Juniorów (wcześniej Makroregionu), którą nieprzerwanie sprawuje do dzisiaj.
Lata 1996-2015 to praca z zawodnikami MKS Juvenia Wrocław – uczniami SP nr 46 i Zespołu Szkół nr 18, z zawodnikami Kadr Województwa Dolnośląskiego, z juniorską i seniorską Reprezentacją Polski.
Do największych osiągnięć w tym okresie zaliczyć należy:
• udział w roli trenera w Mistrzostwach Świata Juniorów (2006) w Rio de Janeiro (4 medale: 3 złote i 1 srebrny),
• trener reprezentacji EYOF w Belgradzie (2007),
• trener reprezentacji na Mistrzostwach Świata Juniorów w Monterrey (2008),
• trener reprezentacji na Mistrzostwach Europy Juniorów Belgradzie (2008),
• kierownik reprezentacji na Mistrzostwach Europy Seniorów w Budapeszcie (2010),
• udział z zawodnikami w MŚ, ME i Uniwersjadzie,
• przygotowanie zawodniczki A. Tchórz do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie,
• zdobycie wraz z wychowankami ponad 150 medali mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich i seniorskich oraz ustanowienie przez nich wielu rekordów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych,
• wielokrotne zwycięstwa w klasyfikacji medalowej MPS,
• tytuł Trenera Roku w plebiscycie Słowa Sportowego w roku 2009 i 2 miejsce w roku 2010.
Obecnie w grupie treningowej szkoli zawodniczki z szansami na uzyskanie kwalifikacji olimpijskich do Rio de Janeiro: Alicję Tchórz, Dominikę Sztanderę, Paulę Żukowską oraz w trakcie pobytów w kraju Klaudię Naziębło i Pawła Wernera.
Od 2000 r. jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Pływackiego, w którym w latach 2004-2012 pełnił funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych.
Robert WILK
Doktor nauk o kulturze fizycznej. Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Trener pływania klubu AZS AWF Katowice. W 2012 był odpowiedzialny za przygotowywanie zawodników do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Trener między innymi trzykrotnej Olimpijki i rekordzistki Polski Katarzyny Wilk, a także Olimpijczyka Tomasza Polewki, Mistrza Europy oraz rekordzisty Polski. Przez 15 lat trenował pływanie. W swojej karierze zdobył wiele tytułów mistrzowskich. Jako zawodnik może pochwalić się wieloma rekordami Polski seniorów oraz członkostwem w Kadrze Narodowej.
Paweł WOŁKOW
Piotr WOŹNICKI
Trener główny Kadry Narodowej Juniorów.
Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu od 1998 roku.
W latach 2003–2008 trener Kadry Olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 i Pekin 2008.
Trener Kadry Narodowej podczas MŚ Barcelona 2003, MŚ Montreal 2005, ME Budapeszt 2006, MŚ Melbourne 2007, ME Eindhoven 2008.
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP; V-ce Prezes ds. szkoleniowych PZP
Trener pływania klasy Mistrzowskiej aktualnie prowadzący szkolenie w AZS AGH Kraków.
W latach 1972–1998 trener-koordynator sekcji pływackiej KS. "Unia" Oświęcim oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.
Wychowawca wielu pokoleń mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
W latach 1982–2009 starszy wykładowca – prowadzący specjalizację trenerską w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W Polskim Związku Pływackim trener Kadr juniorów, seniorów i olimpijskiej, Przewodniczący Rady Trenerów, członek Zarządu PZP od sześciu kadencji.
Arkadiusz ZALEWSKI
Piotr ŻMIJEWSKI
Doktor, adiunkt w Zakładzie Fizjologii w Instytucie Sportu, w którym pełni funkcję kierownika zespołu naukowo-metodycznego dla dyscypliny pływanie. Członek Komisji Medycznej przy Polskim Związku Pływackim, pełni funkcję fizjologa. Uczestniczył w przygotowaniach zawodników Kadry Narodowej Pływania do Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich. Autor kilkunastu prac naukowych. Wykładowca konferencji naukowych i metodyczno-szkoleniowych. Członek Zespołu Redakcyjnego czasopisma naukowego Biology of Sport, notowanego na tzw. liście filadelfijskiej.
Udział w prezentacjach na pływali
Krystian BAŁABUCH
Maciej HOŁUB
Agnieszka KALSKA
Zawodniczka i instruktorka freedivingu (Apnea Academy, PADI), założycielka pierwszej w Polsce szkoły freedivingu i pływania FREEBODY.eu.
W latach 1998–2004 wielokrotna Mistrzyni Polski w pływaniu w stylu dowolnym, członkini kadry narodowej Polski w pływaniu, uczestniczka Europejskich Olimpijskich Dni Młodzieży w Murcii 2001 (200 m stylem dowolnym – 6. m), Mistrzostw Europy Juniorów w Glasgow 2003 (200 m stylem dowolnym – 11. m). W roku 2006 po przerwie spowodowanej kontuzją barku, zakończyła karierę pływacką.
Od 2013 roku członkini kadry narodowej Polski we freedivingu, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski we freedivingu. Finalistka Mistrzostw Świata w 2013 i 2015 roku w Belgradzie oraz reprezentantka Polski MŚ 2016 w Turku. Od lipca 2014 trenuje pod opieką Mike Maric’a oraz zespołu specjalistów z „Swim Like a Dolphin®” (m.in.: Luca Marazzina, Alessandro Vergendo).
Jej aktualne oficjalne rekordy życiowe we freedivingu – odległość pokonana pod wodą na wstrzymanym oddechu: dynamika w płetwach (monopłetwie) – 205 m, dynamika bez płetw – 150 m. Statyczne wstrzymywanie oddechu – 6,01 min.
Radosław KAWĘCKI
Mateusz WYSOCZYŃSKI
 
Projekt AKNET