Główna Program Prelegenci Rejestracja Lokalizacja Sponsorzy i partnerzy Organizatorzy Kontakt Edycje


13. OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA
22-25 września 2022 roku, Kraków

Już 22–25 września w Krakowie odbędzie się największe coroczne spotkanie środowiska pływackiego w Polsce – 13. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania.
To wyjątkowe wydarzenie, którego prestiż i rolę w przestrzeni dialogu budujemy wspólnie od ponad dekady. Jego siła wynika wprost z zaangażowania Uczestników oraz synergii działania organizatorów, partnerów i gości zaproszonych do udziału w wydarzeniu.
Ludzie i dialog, tradycja i innowacyjność – szerokie forum wymiany doświadczeń, wiedzy i opinii, to doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich relacji, dzielenia się spostrzeżeniami oraz zadawania pytań. Tworzymy spotkanie na miarę naszych czasów, dlatego wykłady, debaty i rozmowy można będzie śledzić na żywo z każdego miejsca na ziemi, w tym tradycyjnie zasiadając na sali wykładowej w Krakowie. Konferencję poprowadzimy dla Państwa dwutorowo: stacjonarnie i online.
W ciągu czterech dni, w trakcie ponad 40 wykładów, 40 prelegentów podzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Tworząc program i dobierając prelegentów, jak co roku przyświecała nam idea organizacji wyjątkowego wydarzenia i miejsca, gdzie mówi się o sprawach niezwykle istotnych dla środowiska i polskiego sportu pływackiego. Tym razem realizujemy je w wyjątkowym czasie, bo w rocznicę 100-lecia powołania Polskiego Związku Pływackiego. Dlatego zaplanowaliśmy dla Państwa cztery intensywne dni, w ciągu których prelegenci, goście i uczestnicy debat poruszą wiele ciekawych zagadnień, a zgodnie z „jubileuszowym” założeniem będziemy czerpać z tego co w polskim pływaniu najlepsze. Sięgniemy między innymi do rozwiązań szkoleniowych i doświadczeń rodzimych trenerów, którzy prowadzili lub obecnie pracują z jednymi z najlepszych zawodników w historii polskiego pływania. W gronie prelegentów są też Ci, którzy osiągają najwyższe wyniki w szkoleniu dzieci i młodzieży. Tematy dobrano z uwzględnieniem podziału na etapy szkoleniowe: podstawowy, wszechstronny i ukierunkowany (9–13 lat) oraz specjalistyczny i mistrzostwa sportowego (14–lat i starsi). Coroczny cel konferencji, to stworzenie forum wymiany poglądów i doświadczeń w szerokim, kompleksowym zakresie, czego odzwierciedleniem, obok rekomendacji i programów szkoleniowych, doskonalenia techniki, są zagadnienia niezbędne i wspomagające procesy szkoleniowe, jak: psychologia, żywienie i dozwolone wspomaganie, problematyka dopingu w sporcie, profilaktyka kontuzji i opieka fizykoterapeutyczna, czy szeroko pojęta strona organizacyjna oraz prawna. Konferencja to też czas podsumowań i przedstawienia strategii, założeń oraz planów działania na nadchodzące lata. W tej kwestii wypowiedzą się głównie szkoleniowcy kadry oraz osoby koordynujące działania w zakresie poszczególnych dyscyplinach pływackich.
Dopełnieniem tegorocznego programu będą wykłady teoretyczne oraz prezentacje na pływalni gościa z Ukrainy. Serhij ВОNDAR, trener główny kadry narodowej Ukrainy w latach 2009–2013, przedstawi koncepcje podejścia do techniki w pływaniu stylem klasycznym, światowe trendy oraz własne doświadczenia w realizacji treningów i przygotowań zawodników specjalizujących się w tym stylu pływackim.
Zapoznaj się z ramowym programem, zarezerwuj termin, wybierz najwygodniejszą dla siebie formę udziału w forum i zgłoś swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy!
Rejestracja rozpocznie się niespełna trzy miesiące przed planowana datą rozpoczęcia wydarzenia – sprawdź na stronie konferencji na początku lipca br.

ORGANIZATORZY

          

Współorganizator
SPONSORZY I PARTNERZY

Sponsor KonferencjiSponsor Panelu TematycznegoPartner

          Patronat medialny

                    

 
 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Partnerzy i Sponsorzy PZP

                                        

 
 
 
 
 

Projekt AKNET