Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
PRELEGENCI
Goście specjalni
Andrei VORONTSOV
Jeden z najbardziej cenionych na świecie trenerów pływania, który poprowadził wielu sportowców z Wielkiej Brytanii, Szwecji i jego rodzinnej Rosji do najwyższych stopni podiów na arenie olimpijskiej i światowej. Ma doktorat z biomechaniki i jest jednym z głównych autorytetów w dziedzinie sportu pływackiego. Prowadzi badania w zakresie biologii i fizjologii człowieka, hydrodynamiki, teorii i metodologii treningu pływackiego, treningu siłowego, długoterminowego rozwoju sportowców – opublikował na ten temat ponad 130 prac naukowych, raportów i książek.
Karierę, jako trener czołowych zawodników, rozpoczął na Rosyjskim Centralnym Uniwersytecie Wychowania Fizycznego. Odniósł sukcesy w Londynie 2012 i Rio 2016 jako główny trener reprezentacji Rosji (2009-2012) i Szwecji (2013-2016), a jego podopieczni zdobyli w sumie siedem medali olimpijskich, w tym historyczne złoto Sarah SJOSTROM. Był głównym trenerem kadry narodowej Szwecji (2013–2016), kiedy SJOSTROM jako pierwsza Szwedka zdobyła olimpijskie złoto, uzyskała tytuł mistrzyni świata i pobiła rekord na 100 m w stylu motylkowym w Rio w 2016.
Wcześniej przygotowywał pływaków z Wielkiej Brytanii na igrzyska w Sydney (2000), Atenach (2004) i Pekinie (2008), będąc na uniwersytecie, najpierw jako trener British Swimming w latach 1999-2004, a następnie jako trener University of Bath w latach 2006-2008.
Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Bath, gdzie wrócił po Igrzyskach Olimpijskich w Rio.
Szczegółowe informacje w języku angielskim – pobierz
Prelegenci i Moderatorzy (wstępny wykaz osób w kolejności alfabetycznej)
Robert BRUS
Trener pływania klasy mistrzowskiej.

Zawodnik MKS „Jordan” Kraków i SMS Kraków. Absolwent SMS Kraków. W roku 2001 uzyskał stopień magistra i trenera klasy na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 2001 roku trener pływania w MKS „Jordan” Kraków. Od roku 2007 trener w ZSOMS Kraków, a od 2014 trener koordynator w ZSOMS Kraków. W latach 1993-2001 pracownik dydaktyczny w Zakładzie pływania w krakowskiej AWF. W latach 1996–1999 trener asystent w Kadrze Narodowej (olimpijskiej). Wielokrotnie powoływany na przygotowania i udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i EYOF. Od stycznia 2019 trener Główny Kadry Narodowej.

Wychowankowie – zawodnicy, którzy zdobywali medale Mistrzostw Europy Juniorów: Anna Kwiatkowska, Barbara Idzikowska, Piotr Florczyk, Jerzy Twarowski, Dominik Ciężkowski, Agata Magner, Maciej Falaciński, Maciej Hołub, Wioletta Orczykowska, Mateusz Wysoczyński.
Joanna BUDZIS
Psycholog, absolwentka University of Pittsburgh (USA) i Uniwersytetu SWPS, olimpijka i v-ce mistrzyni Europy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Zawodniczka amerykańskiej drużyny uniwersyteckiej PITT I Dywizji Ligi NCAA i kapitan drużyny akademickiej. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy, pierwszego w Polsce centrum psychoedukacji sportowców. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników i rodziców różnych dyscyplin sportowych.
Mateusz GAWEŁCZYK
Wykładowca Zakładu Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Współtwórca Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Dietetyk Kadry Narodowej Polskiego Związku Biathlonu oraz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Dietetyk współpracujący zarówno z amatorami jak i profesjonalnymi zawodnikami, w tym olimpijczykami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy.
Wojciech KURZYDŁO
Absolwent Fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Jest też absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley – studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych. Członek stowarzyszenia „Top500 Innovators”. Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych w ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”; współtwórca i współwłaściciel centrum medycznego Rehabilitanci.org.pl; pracownik naukowo dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Klaudia PALAK
Adiunkt w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autorka prac naukowych dotyczących oceny wpływu wysiłku fizycznego na czynność autonomicznego układu nerwowego pływaków. Jako zawodniczka MKS Jordan Kraków i SMS w Krakowie była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w pływaniu oraz reprezentantką Kadry Narodowej.
Obecnie trener pływania w KU AZS AGH Kraków
Tomasz PĄCHALSKI
Trener pływania I klasy, Manager Sportu, na co dzień pracuje w Parku Wodnym i Hali Sportowej w Tarnowskich Górach jest Koordynatorem tamtejszej Akademii Pływania oraz klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Wychowawca wielu medalistów i rekordzistów Polski w pływaniu, pływaniu na wodach otwartych oraz pływaniu lodowym.
Koordynator Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w pływaniu na wodach otwartych w latach 2013-2016 r. Dyrektor Sportowy pięciu edycji BCT Gdynia Marathon (2011, 2012, 2013 i 2014, 2015). Dyrektor Wyścigu podczas I, II i IV Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów 2013 i 2014 oraz Olsztyn 2016.
Były pływak, 6-krotny Mistrz Polski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Organizator oraz pomysłodawca wielu imprez sportowych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.
Andrzej POKRYWKA
dr n. farm.
Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie. Przez 20 lat był związany z Zakładem Badań Antydopingowych Instytutu Sportu. Od 2015 roku jest pracownikiem naukowym Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Polską Agencją Antydopingową. Jest wiceprzewodniczącym Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Autor lub współautor ponad 100 publikacji naukowych, dotyczących głównie problematyki antydopingowej oraz diagnostyki laboratoryjnej wykorzystywanej w monitoringu zdrowia i efektów treningowych sportowców.
Paweł SŁOMIŃSKI
Prezes PZP
Mateusz STAWIANY
Michał SZCZĘŚNIAK
Trener z kilkunastoletnim doświadczeniem. Od 2008 roku pracuje w klubach pływackich na terenie Szwecji, między innymi jako: manager klubu, główny trener. nauczyciel pływania dzieci w wieku 5-7 lat, trener dla grup wiekowych 8-12, 13-20 lat i Masters.
Jego podopieczni zdobyli wiele medali na Mistrzostwach Szwecji juniorów i ustanowili kilka rekordów Szwecji. Pływacy Masters zdobyli wiele medali na Mistrzostwach Szwecji, Skandynawii i Europy w połączeniu z niektórymi szwedzkimi rekordami w obu klasach: kobiet i mężczyzn.
Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończył szkolenia dla trenerów licencjonowanych przez Szwedzką Federację Pływacką Bosön-Stockholm. Uczestniczył w wielu seminariach w zakresie biomechaniki, wydolności i treningu mentalnego organizowanych przez Uniwersytet w Göteborgu oraz szkoleniach trenerskich w zakresie nowoczesnego programu treningowego w wodzie i na lądzie.
W 2011 r. był nominowany przez zarząd klubu Sim Team Engelholm do zdobycia tytułu w kategorii "Trener Roku".
Od 2012 r. organizuje obozy szkoleniowe w Polsce i w Szwecji dla grup junior/senior/Masters, przygotowujących się do ważnych imprez. Kilkukrotnie powołany przez zarząd okręgu Skane, jako trener, na zgrupowania szkoleniowe juniorów (14-16) w okresie przygotowawczym do Mistrzostw Szwecji.
Obecnie Trener Personalny wszystkich stylów pływackich oraz zawodników startujących w zawodach: ironman, triathlon, swimrun.
Koordynator kompleksów basenowych w Ängelholm. Masażysta w 5 rodzajach masażu: sportowy, punkty spustowe, relaksacyjny, thai'ski i hot stone.
Prowadzi szkolenia trenerskie dla instruktorów i trenerów pływania oraz szkolenia z ratownictwa wodnego.
Łukasz WĄDRZYK
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trener pływania II klasy pracujący na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Jest również doktorantem na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a obszarem jego zainteresowań jest technika pływania. Bierze udział w konferencjach i sympozjach naukowych. Regularnie publikuje prace z zakresu biomechaniki pływania.
Remigiusz WOJDANOWICZ
Trener pływania II klasy, trener przygotowania kondycyjnego.
Założyciel Szkoły Pływania „Jak Pływać”. Multidyscyplinarna integracja wiedzy i aplikacja rozwiązań podczas zajęć pływania sprzyja zwiększonej aktywizacji i efektywności procesu uczenia się. Ocena, jej analiza oraz właściwie zaplanowane działania mogą nieść za sobą oczekiwany efekt, taki jest cel działalności projektu „Jak Pływać”.
Piotr WOŹNICKI
Trener główny Kadry Narodowej Juniorów.
Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu od 1998 roku.
W latach 2003–2008 trener Kadry Olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 i Pekin 2008.
Trener Kadry Narodowej podczas MŚ Barcelona 2003, MŚ Montreal 2005, ME Budapeszt 2006, MŚ Melbourne 2007, ME Eindhoven 2008.
Kazimierz WOŹNICKI
Prezes MOZP
Trener pływania klasy Mistrzowskiej. W latach 208-2016 prowadzący szkolenie w AZS AGH Kraków, a w latach 1972–1998 trener-koordynator sekcji pływackiej KS. "Unia" Oświęcim oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.
Wychowawca wielu pokoleń mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
W latach 1982–2009 starszy wykładowca – prowadzący specjalizację trenerską w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W Polskim Związku Pływackim pełnił funkcję trenera Kadry juniorów, seniorów i olimpijskiej, Przewodniczący Rady Trenerów przez 3 kadencje, członek Zarządu PZP przez sześć kadencji.
Anna ŻUROWSKA
dr n. kf.
Absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyła również 5-letnie studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Poznaniu. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wykładowca i tłumacz w Akademii Osteopatii. Trener pływania II klasy i instruktor pływania osób niepełnosprawnych. W latach 2008-2010 pełniła funkcję trenera w Wojewódzkim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. W latach 2009-2010 jako jedna z czterech osób z całego świata została zaproszona do współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim w ramach projektu Classification Advisory Group w pływaniu. Właściciel szkoły pływania i centrum rehabilitacji.
Studio konferencyjne
Maciej BONECKI
Szymon GAGATEK
Tłumaczenie symultaniczne
Piotr GĘGOTEK
 
Projekt AKNET