Organizatorzy
Współorganizator
Sponsor konferencji
Sponsor panelu
Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
IX Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów PływaniaSzanowni Państwo,
Przed nami kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dla środowiska pływackiego – największe Forum Pływackie w Polsce. Organizatorzy, współorganizatorzy i partnerzy zapraszają na IX Ogólnopolską Konferencję Szkoleniową Trenerów Pływania, która odbędzie się 20-23 września 2018 r. w Krakowie.
Dzięki aktywności i kompetencji uczestników Konferencja pozostaje od lat ważnym forum otwartej debaty o przyszłości polskiego pływania. Czterodniowe obrady gromadzą co roku około 400 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. Biorą w nim udział: trenerzy, wykładowcy, eksperci oraz prowadzący szkolenia młodzieży i dzieci w zakresie pływania – nauczyciele; to również entuzjaści i zainteresowani dyscypliną pływacką, m.in.: studenci AWF, triatloniści, dziennikarze, reprezentanci czołowych firm, których działalność wiąże się ze sportem.
Przy doborze tematów konferencji nadrzędny cel Forum od lat pozostaje ten sam. Chodzi o poszerzenie wiedz i wspieranie działań, propagowanie, rozwój i polepszenie warunków uprawiania przez zawodników, dzieci i młodzież pływania. Podnoszenie kwalifikacji uczestników, prezentacja i popularyzacja nowych trendów wdrażanych do treningu pływackiego w zakresie: techniki i metodyki szkolenia, tak w wodzie, jak i na lądzie, psychologii sportu, dietetyki i suplementacji, ocena postępów w zakresie wdrażania programu upowszechnienia pływania, a także szerzenie dobrych praktyk trenerskich, mają przyczynić się do pozytywnych zmian w polskim pływaniu – wpływających na kondycję i perspektywy rozwoju tej gałęzi polskiego sportu. Dodatkowo, spotkanie stanowi doskonałą okazję do dyskusji nad programami szkoleniowymi oraz do omówienia dotychczasowych wyników przygotowań i szkolenia zawodników, w tym reprezentantów Kadry Seniorów i Juniorów.
Jak co roku do grona prelegentów z Polski dołączą wybitni eksperci z zagranicy. W tym roku wśród gości specjalnych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem będzie:
Genadijus SOKOLOVAS (Litwa/Stany Zjednoczone) autorytet w wielu dziedzinach związanych ze szkoleniem sportowców, w tym m.in. w zakresie długoterminowej oraz krótkoterminowej adaptacji w sporcie, fizjologii ćwiczeń i biochemii, wykorzystania programów komputerowych w sporcie, metodologii treningu i biomechaniki. Z jego wiedzy i doświadczenia czerpali i korzystają m.in. najlepsi pływacy na świecie, wśród nich wielokrotni medaliści igrzysk olimpijskich i rekordziści świata, np.: Michael PHELPS, Ryan LOCHTE, Jason LEZAK, Dara TORRES, Peter VANDERKAAY, Randall BALL. Prowadzi „kliniki” i testy dla sportowców na poziomie elitarnym z różnych krajów (USA, Wielka Brytania, Włochy, Chiny, Turcja, Korea, Litwa, itd.).
Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualizowanej na bieżąco strony internetowej Konferencji. Już dziś zarezerwuj termin i dołącz do nas na tegorocznym Forum – zapraszamy! Rejestracja rozpocznie się 15 czerwca br.
Projekt AKNET