Organizatorzy
Współorganizator
Sponsorzy i Partnerzy
Patronat Medialny
 
 
VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania
Uwaga: Ważna zmiana w programie konferencji – PROGRAM.Już we wrześniu odbędzie się największe forum pływackie w Polsce – VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania.

Ponieważ zainteresowanie poprzednią edycją konferencji – ponad 400 uczestników, dowiodło jak duża jest potrzeba spotkania środowiska pływackiego, organizatorzy i partnerzy wydarzenia już dziś mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w zaplanowanych obradach. Jak co roku, wysokiej klasy trenerzy, eksperci, goście z kraju i z zagranicy spotkają się w Krakowie.

Zarezerwuj czas 24–27 września 2015 r.!

Konferencja to cztery dni wykładów, dyskusji, wymiany doświadczeń i poglądów, w czasie których będzie mowa między innymi o nowych trendach wdrażanych do treningu pływackiego w zakresie techniki i metodyki szkolenia, tak w wodzie, jak i na lądzie. Omawiane będą zagadnienia z zakresu psychologii sportu. Prelegenci, bazując na własnych wieloletnich doświadczeń lub analizując zebrane materiały i badania, przedstawią programy szkoleniowe dedykowane odpowiednio dzieciom i kobietom, w kontekście ich rozwoju. Mowa będzie również o znaczeniu odnowy biologicznej w procesie treningowym. Kolejne z podnoszonych kwestii to pływanie niepełnosprawnych, pływanie na wodach otwartych oraz ocena postępów wdrażanego programu upowszechnienia pływania. Spotkanie to również doskonała okazja do dyskusji nad programami szkoleniowymi oraz do omówienia dotychczasowych wyników przygotowań i szkolenia reprezentantów Kadry Juniorów i Seniorów w perspektywie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jak co roku do grona prelegentów z Polski dołączą wybitni eksperci z zagranicy. W tym roku wśród Gości Specjalnych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem będą m.in.: Jan OLBRECHT – światowej sławy autorytet w dziedzinie fizjologii i biomechaniki, autor wielu pozycji książkowych na temat wydolności, monitorowania i planowania szkolenia sportowców – szczególnie pływaków, który współpracował i wspiera swoją wiedzą zawodników z czołowych miejsc światowych rankingów oraz reprezentacje narodowe i kluby prezentujące najwyższy sportowy poziom wyszkolenia; Sándor SZÉLES – węgierski trener z pond 35-letnim stażem, zwolennik szerokiego i wszechstronnego programu edukacyjnego – pływania obejmującego wszystkie grupy wiekowe, ze szczególnym uwzględnieniem i naciskiem na szkolenie dzieci; przybliżając jego sylwetkę nie trzeba przytaczać wiele jeśli dodać, że w gronie jego podopiecznych jest m.in. Dániel GYURTA – złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich oraz rekordzista i mistrz świata na 200 m stylem klasycznym, wielokrotny złoty medalista mistrzostw Europy na krótkim basenie.

Szeroki zakres prezentowanej tematyki, korzystne warunki uczestnictwa, sprawiają, że spotkanie jest otwarte zarówno na doświadczonych specjalistów – trenerów, wykładowców, instruktorów – wszystkich dyscyplin pływackich, jak i na innych zainteresowanych pływaniem – nauczycieli, studentów AWF.
Serdecznie zapraszamy!
Projekt AKNET